Rapor Paramı Nasıl Alırım?

Merhaba sevgili okur,

Bu yazıyı okuyorsan sigortadan aldığın raporun, maaşından kesildi, paranı alamadın ve çare arıyorsun. Kısa bir süre önce aynı durumu yaşadım. Ve 3 ay uğraştıktan sonra işleri çözdüm ama hala paramı alamadım. Gününün gelmesini bekliyorum. Ama işlemleri hızlandırmak için aşağıdaki önerilerimi yap.

1 – Raporu direk şirketinin insan kaynakları ya da muhasebe departmanına götür, sisteme girmelerini sağla.

2 – Raporunu hastane yazı ile ilgili bölge sağlık kurumuna yazı ile gönderir. Hastaneyi arayıp tahakkuk yada rapor servisinden gönderim tarihi ile hangi sayılı yazı ile gönderdiklerini öğren.

3 – Bağlı olduğun sigorta kurumunun internet sitesinden numarasını bulup kayıt oluştur. Bağcılar sağlık kurumu 212 630 61 00 ‘dan 1912 dahili numaradan kayıt yaptırabilirsiniz. Cep telefonu numaranızı ve T.C. kimlik numaranızı istiyorlar.

4 – Sonrasında 3 gün içerisinde size bilgi mesajı geliyor. Mesaj geldiğinde 15 gün sonra paranızı alabilirsiniz, diyorlar.

5 – Eğer hastane yeni yollamışsa ortalama 5 – 10 günde sigorta kurumuna ulaşıyor. O zaman izlemeniz gereken yol hastaneden raporunuzun sizdeki nüshası için “ÜST YAZI” yazmasını istemek oluyor. Üst yazı ile ilgili sigorta kurumuna giderseniz işleme alıyorlar.

6 – Bu işlemler olduktan 15 gün sonra PTT noktalarından hakkınız olan parayı teslim alabilirsiniz.

Dipnot: Rapor süreniz kaç gün olursa olsun 2 gün devlet tarafından kesiliyor. 3 gün aldıysanız elinize bir para geçmeyecektir. 15 gün ise niye eksik aldım diye düşünmeyin.

 

Geçmiş olsun, kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir