Metrobüse Yeni Zam Dönemi

Aylardır metrobüs duraklarında gördüğünüz akbil makineleri, hani şu çalışmayan durdukları yerde ne işe yaradığını bir türlü anlamadığımız hani, sağ da solda 10 tane duran cihazlar 30 Ekim itibariyle faaliyete geçiyor.  Nasıl mı tam da tahmin ettiğim gibi, yeni kullandığın kadar öde sistemi yeni zamlı sistemle aynı anda devreye giriyor.  Metrobüste ilk 3 durak için Tam bilet:1,35 TL , Öğrenci bilet:0,80 TL, Diğer indirimli: 0,90 TL olarak fiyatlandırılacak. 3 duraktan fazlası için Tam bilet:1,95 TL , Öğrenci bilet:0,95 TL , Diğer indirimli:1,10 TL olarak fiyatlandırılıyor. Zamlı fiyattlar sadece metrobüs iiçin geçerli değil, yapmışken diğer ulaşım araçlarına da yapalım demişler komple zam var. Bir kaç fiyat bilgisini de aşağıda paylaşıyorum.

Akbil:1,65 TL  Öğrenci İndirimli: 0,95 TL
Diğer İndirimli:1,10 TL

Aylık Tam Abonman : 120 TL  Öğrenci İndirimli : 60 TL
Diğer İndirimli:70 TL

Aktarmada ise; Tam : 0,85 TL  Öğrenci İndirimli: 0,35 TL ,
Diğer İndirimli: 0,45 TL

Buradan paylaşıyorum çünkü bu bilgiler İstanbul Ulaşım sayfasında güncellenmemiş, haberler de bangır bangır yayınlanıyor, ama internette bulunmuyor. İhtiyacınız olduğunuzda ulaşabilmek önemlidir.

Uygulama şöyle metrobüs içindeki LCD ekranlar da çıkarken akbilinizi okutursanız sisteme indirimden yararlanırsınız. Okutmaz iseniz bindirimli sistemde yolculuk etmeye devam edersiniz. Yani herkes durağını kendi sayacak hemşerim. İndi bindi hesabını bileceksin. Yeni uygulama soruna bir kademe ekleyerek şimdi çıkışlardaki yığılmayı da ikiye katlar herhalde.

Yeni zamlar ve yeni kullanım şekli herkese hayırlı olsun.

İki kafadar iade holüne gelir,

Okutur ve hata mesajı alır, arkadaşı inanmaz,

Oda dener bir hata olabilir der,

Hata olur makine okumaz.

Düşünür, düşünür, düşünür,

ama nafiledir.

Oyuncular: Mahmut Fikirsindi ve Emrah Deniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir