Sıfırıncı Doğaçlama Festivali

İstanbul İmpro grubunun düzenlediği O. (Sıfırıncı) Doğaçlama Festivali’ne davet edilen gruplardan biri de oyuncusu olduğum A.Z.O.T. grubuydu. 26 haziran cumartesi akşamı düzenlenen O. (Sıfırıncı)Doğaçlama Festivalinde olmak harikaydı.

26 Haziran akşamı orada sahne alan 4 gruptan biri de bizdik. Oyun istasyonu ,İstanbul impro , İstanbul İmpro LAB ve A.Z.O.T. grupları o gece sahnedeydi.Davetli bir çok grubun oyun programlarından dolayı katılım gösteremediği geceye İstanbul İmpro’nun Sahnesi terminal ev sahipliği yaptı.

4 gruptan karışık olarak 18 oyuncu sahneydi. 4 grubun seyircisi karışık olarak karşımızdaydı. Atmosfer çok güzeldi. Her gruptan birer oyuncu sahneye çıkıp daha önce oynamadığı bir oyunu daha önce hiç sahne paylaşmadığı oyundan bir kaç saat önce tanıştığı oyuncularla birlikte sahnelemesinin zevkini anlatamam. Bugüne kadar oynadığım en keyifli ve en heyecanlı doğaçlama performansı ben festival akşamı yaşadım.

Bütün oyuncular da ayrı bir heyecan, ayrı bir enerji vardı. Gece hiç bitmesin istiyordum. Kenar da oturup oyunu izlemek harika, diğer yandan sahne de neden ben yokum diye üzüntüsü de cabasıydı. Oyunlar çok güzel geçmiş, seyirci de oyuncular da gülmenin ve doğaçlamanın zirvesine ulaşmışlardı. Oyun arasında ve oyun sonrasında kurulan arkadaşlıklar muhabbetler geceyi daha güzel kılan unsurlardı.

Devrisi gün 4 grup birlikte doğaçlama workshop yaptı. Her grup kendi çalışmalarından örneklerle bütün ekipleri çalıştırdı. 3-4 saat süren harika bir çalışma sonunda gerçekten yorulmuştuk. Ama her şeye rağmen festival beklediğimizden daha güzel geçti. Bu organizasyona ev sahipliği yapan İstanbul İmpro ekibine tek tek teşekkür eder, festival de sahne alan Oyun İstasyonu ve LAB oyuncularını da kutlarım. Bunu tekrarlayalım diyorum. Seneye 1. Doğaçlama Festivalinden önce bir kaç kere daha böyle bir şeyler yapmak iyi olur.

Bu arada tarihi tam net değil ama eylül- ekim gibi sanırım, İstanbul İmpro & A.Z.O.T. kapışması olacak. İki grup birbirleri ile kapışacak iyiye seyirci karar verecek ama sonuç ne olursa olsun dostluk kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir