Pantomim

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı  bünyesinde Vecihi Ofluoğlu önderliğinde kurulan “Pantomim Sanat Dalı” 2006–2007 öğretim yılında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip eğitime başladığını ve halen sürdürmekte olduğunu öğrendim.

Sanırım Aralık ayı ortasında bir etkinlik daveti ile bundan haberim oldu. Sanırım ilk defa bu kadar kapsamlı bir pantomim gösterisi yapıldı. Aynı zamanda ilk mezunlarını verdiği etkinliğe 14 ocak perşembe günü etkinliğe katıldım. Gerçekten keyif alarak izledim birbirinden başarılı oyuncuları o akşam, çok değerli “Vecihi Ofluoğlu, Yeşim Alıç, Deniz Özmen, Lale Yüzügüldü, Leman Yılmaz ve Kerem Karaboğa ” hocaların yetiştirdiği yeni sanatçılardı. Hem mezun olanlar hem de mezuniyete birkaç adımı kalan Pantomim öğrencileri hep beraber aynı sahnede bir gösteri gerçekleştirdi.

Ülkemizde Pantomim sanatı pek yaygın olarak bilinmemekle birlikte, bu sanata gönül vermiş usta sanatçılar, çabalarını yıllardır sürdürmektedirler. Artık bir okulu da bulunan bu sanat dalı, ilk mezunlarını vermeye başladı bile.

Umarım değeri her geçen gün daha da artar ve kıymeti bilinir sanatın.  Emeği geçen tüm herkesin emeğine yüreğine sağlık biraz geç kalmış olsa da içimde kalan bir tebrik bu , başarılarınızın devamını dilerim.

OYNAYANLAR: Noyan Ayturan, Nurçin Karabıyık, Ceylan Aran, A.Volkan Işık, Pınar Alev, Hatice Sönmez, Can Girgin, Ezgi Keskin, Didem Kırış, İrem Dilaver, Müge Saut Süs, Deniz Karataş, Özge Elif Yeşilyurt, Pınar Gül Çiçek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir