Tebrikler Tübider!

Tübider Bilişim derneği 1999 yılında sektör meslek grubu olarak kuruldu.

1 temmuz da Taxim Hill otel de yapılan toplantısına katılma fırsatı buldum.

Tübider uzun zamandır piyasada bulunan ürünlerin teknik özellikleri ve bilgilerinin doğruluğunu test ediyormuş.Zincir mağazalar ve sanal marketlerde ne gibi sıkıntıların yaşandığı , karşı karşıya kalabileceğimiz hukuki sıkıntılar ile ilgili mükemmel bir sunum hazırlanmıştı.

Power supply (Güç kaynağı) , Bluetooth ürünleri , Webcam ler , PC ses sistemleri , UPS ler üzerinde yaptığı araştırmaların raporları hakkında bilgi verildi. Şuan piyasa satılan 10 MP webcamlerin aslında 1.3 MP olduğu üzerinde 10 MP olarak belirtilerek insanların kandırıldığı , bunu durdurmak adına satan firmalar olarak bizde zarar görebileceğimizden bu firmaları yapılan bu yanlışlıklar için uyardıklarını ve bu konuda sanayi bakanlığı ile birlikte bir iş

yürüttüklerini ilk defa toplantı da öğrendim. Tübider Uluslarası Gözetim Şirketi Belgesini 16.04.2008 tarihinde almıştır.

Tübideri aslında “Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor” adlı yarışma ile duymuştum ve çok etkilenmiştim. Tübider yapılan bu hatalı satışı önlemek adına tam birlik olmuş ve bizlerden destek olmamızı beklemektedir. Bu konuda yapabileceklerimiz ürün özelliklerinde şüphe duyduğumuz ürünleri tübider e bildirerek ürün hakkında araştırma yapmasını ve raporunu elde edebiliyoruz. Bir diğer çözümse mal alınan firmadan tübider den ürün standartlara uygundur belgesini almasını isteyebiliriz. Ben bu projeyi çok beğendim ve elimden geldiği kadar destekliyorum. Siz de bir şeyler yapabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir